Schola In Te confido w Starej Iwicznej
przy parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej
Schola In Te confido w Starej Iwicznej

Portale muzyczne

30 grudnia 2013Odsłon: 2346Temat: 1 z 3
Portale muzyczne

Na chwilę obecną chcę zaprezentować stronę musicamsacram.pl gdzie znajduje się wszystko co najważniejsze dla muzyków kościelny: zarazem dokumenty z prawem ogólnokościelnym jak również propozycje śpiewów na każdy dzień.

Warto zapoznać się ze stroną melodeus.pl będący oficjalnym serwisem internetowym Muzyków Kościelnych Archidiecezji Warmińskiej. Na stronie znajduje się bogaty zbiór nut do pieśni kościelnych. Jednym z autorów prezentowanych tam opracowań muzycznych jest nasz opiekun ks. Rafał Jaworski.

Inny, tym razem "prywatny" zbiór nut pieśni religijnych, jednak równie bogaty jak melodeus, znajduje się na stronie www.nuty.religijne.org na której dodatkowo można znaleźć propozycje pieśni na najbliższe dni.

Warto zwrócić uwagę na portal liturgia.wiara.pl na którym znajdziemy pieśni w podziale na okresy. Natomiast portale www.spiewnik.fogi.pl oraz giszowiec.org są jednymi z bardziej popularnych ze względu na liczne opracowania gitarowe.

Ciekawą propozycją, wartą zapoznania się jest portal bosko.pl na którym można znaleźć wiele informacji i wykonawców prezentujących swoje utwory (dział Muzyka, poddziały Mp3, playlisty).

Przy doborze pieśni warto kierować się tematyką czytań. Podział na pieśni pod względem tematyki można znaleźć na portalu Piotra Rachonia www.rachonpiotr.com